Літературно-художній
та громадсько-політичний журнал письменників України
ВIТЧИЗНА
Головна сторінка
Редакція
Контакт
Гостьова книга
 
Стежки

Бібліотека сайту "Українське життя в Севастополі"

Бібліотека світової літератури - оригінали та переклади

"Поетика"

журнал "Вітчизна" №9-10 2008 року

«Зенітка»

ВОЛОДИМИР ТКАЧЕНКО

КРОСВОРДИ Й ГОЛОВОЛОМКИ

Ви любите розгадувати кросворди?
А хто ж не любить? Особливо коли зайнятися нічим або в черзі прийому чекаєш. Наприклад, у відділі соціальної допомоги. Поки відгадаєте якогось римського полководця із дванадцяти літер, то й час сплине. Ба, дочекалися. Заходьте, тільки швиденько, бо вже обід скоро.
А ви без кросворда? От лихо! І що б вам придумати, аби не вмерли з нудьги? Нате вам бланки заяви. Ви за якою допомогою прийшли? Дитятко народилося? Чудово! Є у нас такі допомоги. І в зв’язку з вагітністю, і з пологами, і одноразова при народженні. Двадцять вісім видів допомоги надає держава. Дивіться ось, усі вони написані у цій заяві. Вона так і зветься: «Заява про призначення усіх видів соціальної допомоги». Шукайте на першій сторінці, що саме вам потрібно. Це ніби «по горизонталі» буде. Знайшли рядок, де про дітей пишеться? Перевертайте тепер на другу сторінку. Там перелік документів, що додаються до заяви. Це ніби «по вертикалі» буде. Бачите ось: довідки, довідки, довідки; копії, копії, копії. Є ще й «Інші документи, які не передбачені відповідними нормативно-правовими актами». І, нарешті, «Усього». Чого «усього»? Бог його святий знає та ще міністр праці і соціальної політики України, який затвердив цей бланк.
Тепер оте, що «по горизонталі», схрещуйте з тим, що «по вертикалі». То як, цікаво? Буде вам забавка години на півтори. Та не лякайтеся. Це першого разу страшно. Потім ви цей кросворд, як насіння, лускатимете. У вас іще попереду догляд за дитиною, малозабезпечена сім’я, субсидія, пенсія зрештою.
А головоломками не цікавитесь? Є такі мазохісти, що люблять собі голову поламати. В такому разі маємо до кросворда ще й головоломку на додачу: «Декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги».
Вісім розділів заповните – і куди ваша нудьга дінеться! Посидьте, поміркуйте, як доходи членів вашої сім’ї правильно подати «відповідно до методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги».
Ви що, такої методики не чули? Село! Та за цією методикою вся Україна сукупний дохід обчислює. Так... Не доросли ви ще до таких головоломок. Ідіть до спеціаліста, нехай ваші доходи в бланк занесе.

– Бабо, де це ви так довго ходили? Давайте вашу заяву. Та ні, це не вона. Що ви мені інструкцію на м’ясорубку тикаєте? Он, у кошовці жовті листки, то, мабуть, воно. Ага, витягуйте. Ой божимі! Куди ж ви ото тюльку завернули? Хороша бамага, вірю, не промокає. Ідіть, нехай вам вдруге заповнюють.

До змісту журналу "Вітчизна" №9-10, 2008 р.